WhatsApp Destek Hattı
MENÜ

İade Koşulları (Cayma Hakkı)

Mutluluklarınıza bizi de dahil ettiğiniz için teşekkür ederiz. AryaPirlanta.com websitemizde yer alan mücevherlerimizin, görsellerinden çok daha ışıltılı ve güzel olduklarını siz de mücevheriniz tarafınıza şık kutusunda teslim edildiğinde farkedeceksiniz. Yaptığınız veya yapacağınız alışveriş süresince sizin memnuniyetiniz bizim için en önemlisidir.

Arya Pırlanta olarak alışveriş sürecinde olduğu gibi alışveriş sonrası bakım, değişim, tadilat ve iade gibi ihtiyaçlarınızda da yanınızda olmaktayız. AryaPirlanta.com üzerinden satın almış olduğunuz tüm ürünlerde tarafınıza teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde tarafımıza iade edebilir ve ödemiş olduğunuz miktarın tamamını geri alabilirsiniz.

İade hakkınızı kullanmak için bu talebinizi 15 gün içerisinde 0850 520 2019 telefon hattımıza, Whatsapp Destek Hattımıza, Online Canlı Destek Hattımıza, [email protected] e-posta adresimiz üzerinden veya İletişim Formumuzu doldurarak iletebilirsiniz.

İade veya değişim amacıyla gönderim sağlanacak kargolarınız ücretsiz olup sizin güvenliğiniz için tarafımızca sigortalanmaktadır. Bunu sağlamak adına; tarafımıza iade veya değişim talebinizin iletilmesinin ardından size göndereceğimiz yönlendirmeye göre kargoya teslim etmeniz yeterlidir. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, mücevher, fatura, irsaliye, sertifika ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

Kurumsal fatura olarak düzenlenen faturalarda, iade işleminin tamamlanabilmesi adına, iade gönderimi yaparken iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Firmanız adına kesilen faturaya sahip sipariş iadeleri, iade faturası olmaması durumunda tamamlanamayacaktır.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli 10 iş günü içinde, kredi kartı kullanarak yaptığınız siparişlerde kredi kartına, Havale/EFT yoluyla oluşturulan siparişlerde ise banka hesabınıza iadesi sağlanır.

İade edilmek istenen mücevher "Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan Madde 9'daki "Cayma Hakkı" ve Madde 15'deki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. Cayma Hakkı ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki metnimizde ulaşabilirsiniz.

CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 15 (onbeş) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi tüketicinin veya teslimat adresinde belirttiği kişi/kuruluşun malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde Satıcı statüsündeki Arya Pırlanta’ya www.aryapirlanta.com sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve cayma hakkına konu olan ürünlerin, Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir. Arya Pırlanta, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

Tüketici ya da 3. kişi, cayma hakkı kapsamında ürün iadesini gerçekleştirmek için, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı, eşantiyon veya hediye ürün ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Arya Pırlanta’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir. İlgili belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir.

Cayma Hakkı kullanılırken hiçbir şekilde kargo bedeli yansıtılmayacaktır.

Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo olup, www.aryapirlanta.com'da yer alan İade ve Teslimat alanında iade ve geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

-       Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde,

-       Üçüncü sahıs veya kurumlar tarafından üzerinde değişiklik, boyut değişimi, tahrifat ve benzeri müdahalelerde yapılan ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

E-bülten aboneliği anında 50 TL kazandırıyor
YUKARI